edwiner edwiner
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

(b) Elsa bought 15 pounds of flour for $9.
How many pounds of flour did she get per dollar?
I pounds per dollar

Respuesta :

brandoninfo4200000
brandoninfo4200000 brandoninfo4200000
  • 13-11-2019

Answer:

Approximately 0.6 pounds

Step-by-step explanation:

$9 divided by 15 pounds

Answer Link

Otras preguntas

What is the stander form of 1234567456
Heellpppppp me guys
Match each graph with its related table. Explain your answers.Help!
Given: 2 Find all possible values of y/x. Help would be appreciated. I will mark your answer as brainliest.
Given mZQPS = 47° mZRPS = 3x – 38° mZQPR = 72 - 95° Find mZQPR:
The samurai's position in Tokugawa Japan's government was most similar to that of A. A member of the scholar gentry in China B. Soldiers in the Aztec Empire C.
Is government spending the same as government outlays? If so why if not explain how they are different.
Abuela: Mayra, ¿qué tal las clases? ¿ enter answer bongo tus profesores? Mayra: Sí, abuela, tengo profesores excelentes; enter answer mucho.
What is $500= blank+ $600
Please help y’all I don’t understand