aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

Read and choose the correct option to complete the sentence.Mis padres no quieren vivir en la ciudad porde los coches. (1 point)Ola cascadaOla contaminaciónOla
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs.Match each type of heat transfer to its description.TilesconvectionradiationconductionPairsHeat transf
6. Little Timmy Tenor was singing with collapsed tone, so hishis soft palate. How would his vocal tone change as a result?A. more tensionB. more pushingC. more
Assessment2 of 5When should you use a confusion matrix?When you want to create a decision treeWhen you want to determine the value you should use as a threshold
Why did deng’s reforms fail to take hold under Mao Zedong’s leadership?
2. Select the correct form of the verb HABLAR based on the subject...nosotroshablohablashablahablamoshablan
Blood clots are formed by platelets and the plasma proteinO thrombus.O fibrin.O erythropoietin.O fibrinogen.
A homeowner wishes to put a fence around a space in her yard to create a dog pen. The space that she wants to fence in is shown below where each unit on the gr
Please Helllppp!!!!!!!!!!!!!
How many different 10 digit phone numbers are possible if the 1st digit can be 0, 2nd digit can be 9 and the 3rd digit can be either 1 or 2 or 3?