nadiamackan12 nadiamackan12
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one jar of sun-dried
tomatoes for $4, then how many can you
buy with $8?​

Respuesta :

warlocksign warlocksign
  • 13-11-2019

Answer:

2 Jars of sun dried tomatoes

Step-by-step explanation: Well if you can buy one jar of sun dried tomatoes for $4 that means that if you have $8 you can buy 2

Answer Link

Otras preguntas

explain why world war 1 required total warfare
Questions 5–7 refer to the story "Sweet Like a Crow." 5. The voice sounds like a _________ singing at Carnegie Hall. (1 point) diva child dolphin frog 6. The so
Who were the first people known to a value for pi
Select all that apply. Public service journalism _____. refers to times when the media acts as an advocate for the public focuses on objective and factual repor
Today, the highest-ranking member of the president’s Cabinet is the __________.
Why is it hard to see glacial erosion in action?
The only haploid cells found in humans are _____. gametes neurons zygotes
How a floodplain forms and why do people live on flood plains?
Rewrite the paragraph using appropriate substitutes for the substandard words used. Many high school English programs are not very good at getting students read
Most of New Zealand's land supports which economic activity? raising livestock harvesting timber growing crops mining bauxite