liberatamurekatete liberatamurekatete
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

50 minutes to 4 hours the ratio

Respuesta :

patelrfebiu patelrfebiu
  • 14-11-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

It would be 25:2. You would have to divide both numbers by two.

Answer Link
ineedhelp12396
ineedhelp12396 ineedhelp12396
  • 14-11-2019
50:2
Which turns to-(simplified version)
25:2
Answer Link

Otras preguntas

A shipping service uses the weight of a package to determine its postage.
Ellie wants to buy raspberries and kiwi to make a fruit tart. Raspberries cost $4 per pound and kiwi cost $2.50 per pound. How many pounds of fruit does she buy
heather charges half-dollar for each eighth of a pizza find the unit rate
7 people sent a picture to 5 friends, those people sent it to 5 of their friends, those people sent it to 5 of their friends. How many people saw the picture?
When scientists design a controlled experiment, they have to identify factors that can affect the _______ of an experiment.
Please please help me with this question A.B and C AND SHOW YOUR STEPS PLEASE HELP ME
Rita works mowing lawns and babysitting. She earns 9.40 an hour for mowing and 8.10 an hour for babysitting. How much will she earn for 5 hours of mowing and 1
Ariela is selling tickets to a play. Adult tickets cost $12.25 and children's tickets cost $8.75. The total amount of money she collects from ticket sales is at
The graph of the function y=x2 + 5x + 6 has a
Name at least three physical properties of a bowling ball.