justinomega7 justinomega7
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.hill buys jalapeno peppers for $0.88 a pound. How much would she pay for 2.2 pounds?

Respuesta :

alexleasea
alexleasea alexleasea
  • 14-11-2019
1.32 that would be the answer because you would have to times it
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-11-2019

Answer: $1.94

Step-by-step explanation:

0.88 * 2.2 = 1.936

1.936 is rounded up to 1.94

Answer Link

Otras preguntas

What is meant by "citing a source"?
Shakespeare’s vocabulary was generally ordinary enough for the common people of his time as well as ours to understand every word.
3 girls share a number of apples in the ratio 5:3:2.If the highest share is 40 apples,find the smallest share
One of the names brought up in the Iran-Contra scandal was: Henry Kissinger General William Westmoreland Fidel Castro Lt. Col. Oliver North Shah Mohammed Reza P
Rob coloured 1/4 of a rectangle .what is another way to name 1/4?
Kyle jogs 60 meters in a third of a minute at this rate how many kilometers are in jog in 5 minutes
Which of the following processes physically breaks rocks and minerals into smaller and smaller pieces? A. sedimentation B. decomposition C. chemical weathering
Which two storylines can be correctly categorized as science fiction? A 5-year-old child tells his parents about his past life that he can remember clearly. A n
The largest city in contemporary times shifts between all of the following EXCEPT which one? A. Tokyo B. Jakarta C. New York D. Constantinople
Why did the Spartans fear the Messenians?