evie1531
evie1531 evie1531
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

I bought m gallons of milk for $3.59 each and a carton of eggs for $2.24. Write an expression for how much
money I spent.​

Respuesta :

mal363 mal363
  • 14-11-2019

Hello!

The expression would be:

3.59m + 2.24 =

I hope this helps you! Have a lovely day!

- Mal

Answer Link

Otras preguntas

Why did james madison and thomas jefferson object to alexander hamilton financial policies?
An electrical shock happens when electric ________enters the body at one point and leaves through another.
How do I unscramble this? nanhglid & tsogera handling & _ _ _ _ _ _ _
rational numbers are natural numbers
Can someone help? me with this please
Write the quadratic equation in standard form. (x - 3) 2 = 0
What is the Spanish equivalent for It was nice talking to you.
ASAP ANSWER PLEASE!!!! Read the following sentence, then decide if it is a simple, compound, or complex sentence. I stayed up all night studying for my chemistr
(a^3b)^7(a^7b^7) simplify
4a-2=a+4 solving for a