schroerluckechris schroerluckechris
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

4 cans for $2.48 how much does 1 cost?

Respuesta :

DomondWV
DomondWV DomondWV
  • 15-11-2019

Answer:

4 cans for $2.48, so 2.48/4= $0.62 per can

Step-by-step explanation:

Answer Link
stockyt1234 stockyt1234
  • 15-11-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

62 cents per can

Answer Link

Otras preguntas

plz help will mark brainliest
what event helped inspire the future American Revolution ? A) slaveryB) thr triangular tradeC) The Salem Witch TrialsD)The Great Awakening​
what is your definition of science? **ANSWER AND ILL GIVE YOU BRAINLIEST ANSWER**
According to "The Arms Trade is Big Business" article under assignments, which country by far leads the world in global arms sales - Russia - US - China - Franc
The ratio of the sides of a triangle is 8:15:17. Its perimeter is 480 inches. Find the length of each side of the triangle.​
What is the right distributive property
What is the density of 19 milliliters of a liquid substance with a mass of 6.05 grams?​
Which one of these is an outcome of stress? A. improved concentration B. fighting with friends or parents C. stomachaches or headaches D. all of the above
Find the value of x that makes m m n (2x + 20) (32°
1. Name two extreme events and where they occur: