ckcredos
ckcredos ckcredos
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

6 pack of pencils cost $15.54, how much money does one pack of pencil cost?

Respuesta :

eviemarie400 eviemarie400
  • 12-12-2019

Answer: One pack of pencils cost $2.59.

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains an antonym for confirmed? A. The cold affected their performance. B. He arranged the details for the sale of the yacht. C. She disreg
Which example represents a DISADVANTAGE of asexual reproduction? A) Genetic variety slowly causes hundreds of species of beetles to form from a single speci
What is the unit rate of $18 for 3 hours?
A gardening expert recommends that flower bulbs be planted to a depth of three things times their height. Suppose Jenna determines that a certain bulb should be
A magazine printed photos of three celebrities along with three photos of the celebrities as babies. The baby pictures did not identify the celebrities. readers
Which is a verb ending in -ing that is used as a noun? gerund infinitive prepositional phrase modifier
Which example represents a DISADVANTAGE of asexual reproduction? A) Genetic variety slowly causes hundreds of species of beetles to form from a single speci
Which is a verb ending in -ing that is used as a noun? gerund infinitive prepositional phrase modifier
An undersupply of the neurotransmitter dopamine can lead to _____. a. schizophrenia c. depression b. memory loss d. Parkinson's disease
Select the appropriate word to complete the following sentence. The executive and the secretary enjoyed _______ discussion. A. they're B. they C. there D. thei