breederivera05
breederivera05 breederivera05
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

At the souvenir shop, coffe Mark souvenirs cost $18.72 for 3. Which proporation can be used to find the cost of just 1 coffe mug?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2019

Answer:

6.24$

Step-by-step explanation:

18.73 divided by 3= 6.24

Answer Link

Otras preguntas

is it true or false that after the american revolution conflicts in the northwest territory erupted between remaining british soldiers and native americans
If light travels 671,000,000 miles per hour, how many miles will it travel in one minute?
what do you call two ratios that have the same value
what do you call two ratios that have the same value
How long was a million days ago in hours?
McDonald's has sold more than a billion hamburgers. If it were possible to eat a hamburger every minute of everyday (day and night) without stopping, how many y
The sum of two numbers is 95, and their difference is 61. What are the two numbers?
The sum of two numbers is 95, and their difference is 61. What are the two numbers?
How long was a million days ago in hours?
What does y-intercept represent?