aungieshuford aungieshuford
  • 15-12-2019
  • Mathematics
contestada

Jasmine spends $86.90 on blueberries if the blueberries cost $3.95 per pound how many pounds of blueberries did she buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-12-2019

Answer:

She bought 22 pounds of blueberries.

Step-by-step explanation:

$86.90 divided by $3.95 = 22 pounds

Answer Link
laka30 laka30
  • 15-12-2019
She bought 22 pounds of blueberries
$86.90 divided $3.95 = 22 pounds of blueberries
Answer Link

Otras preguntas

Why would a teacher say that meiosis is actually mitosis happening twice?
What are the pH changes in the stomach before and after taking an antacid tablet?
How did the Ancient Chinese preserve and prepare their bodies for the afterlife?
Solve for x. - 3x + 8y = 5 6x - 2y =10
Why did Leif Eriksson become an explorer and adventurer?
multiple choice I realy need a help!!!!! 1) Eric lives in Aurora City.He read an article in his local newspaper about a proposed ordinance increasing the local
Round the following numbers to 2 decimal places 0.2731.5956.4732.5710.42544.556482.3643325.1741
How can high temperature lead to death
how to make a sentence with conflict resolution?
Use two examples to describe how insensitivity by the British toward Hindu and Muslim religious traditions caused the Sepoy Rebellion.