bricetonm bricetonm
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you can buy 48 ounces of goldfish for four dollars

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

48 oz for $ 4

4 / 48 = 0.083 rounds to 8 cents per oz

Answer Link

Otras preguntas

who ruled spain over 700 years ?
show a graph representing the equation f(x) = -|x| - 2
show a graph representing the equation f(x) = -|x| - 2
Where does embryo development take place in oviparous animals? A. In the egg within the mother's body B. In the mother’s body C. In the egg outside the mother's
how do ants use formic acid to stay alive
Why was new York an important battleground in the american revolution
do you agree with president carter that human rights concerns should steer u.s. foreign policy? why or why not? think about: the responsibility of promoting hum
how do you say i am smart in spanish
what is the surface area if a rectangular prism that is 18 1/2 ft. long, 4 5/6 ft deep and 5 1/3 ft ht?
How can a obtuse angle be classified