kavron9669 kavron9669
  • 13-01-2020
  • Business
contestada

Jordan paid $682 for 124 cupcakes that each cost the same amount. Find the price of one cupcake.

Respuesta :

rlhbeth20083
rlhbeth20083 rlhbeth20083
  • 13-01-2020

Answer:

Your answer is 5.5

Hope it helps

Answer Link

Otras preguntas

A sample of iron has a volume of 10.0 mL. The density of iron is 7.87 g/mL. Which is the correct expression to calculate the mass of the sample using dimensiona
what is the prefix in the word inadmissible
In the late 1800s, the federal government attempted to place all Plains Indians on reservations, most of which were located in which state?
Anglo-Saxon was mixed with what four languages? Creole, Japanese, English, Portuguese German, Scandinavian, Norse, and Latin Pig-Latin, German, Spanish,
please help with the percent part
Explain the role of the valves in assisting the veins to return blood back to the heart​
What is the mass in grams of 0.000142 mole of vitamin C
What are the excluded values of the function? y= 5/6x-72​
What were the military strategies of the north and south at the outset of the civil war
Which type of crop production is a large farm in the U.S. most likely to use? A: Annual cultivation B: Multiple cropping C: Intercropping D: Shifting cultiv