zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

just need help with this one. its more confusing than im used to Factor: 24x^2y +34xy +12y
is there a way to see the color of cosmic rays the human eye can't see
What is the simple subject in this sentence. Laura thought she would not go into the deep water. And the simple predicate.
Mark and Hayden won a raffle and decide to split the money using the ratio 9:8. If Hayden received $64, which of the following was the total amount of money tha
I really need help with these questions. Please help.
The key to the success of following any diet plan is to A. restrict as many calories as possible. B. follow only the DASH diet. C. keep the diet healthy and ba
Question #1 through #6
What is the answer to this problem?
The cost of a cell phone bill (C) increases when the number of text messages (T) increases. Write the correct equation for this scenario, and solve for the cost
what did the soviets force nomads of central Asia to do?