asiagordon10 asiagordon10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

At Ralph’s fruit stand 3 apples cost 90 cents. You want to buy 7 apples. How much will they cost ?

Respuesta :

amyvng2008
amyvng2008 amyvng2008
  • 14-01-2020

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

90 divided by 3

=30

30 times 7

=210

210 divided by 10

=2.10

Answer Link

Otras preguntas

can you solve the rest of these
What role did President Truman play in the area of civil rights?
What discovery did Newton argue was a main force in the universe?
Ayako spent $7.80 on equal weights of beads of white and red beads. The red beads cost twice as much per punce as the white beads. How much did Ayako spend on e
The systematic killing of a people group by another is called _____.
a manhole cover has a radius of 12 inches what is the diameter of the manhole cover?
What's one similarity between the Mayans and ancient Egyptians was?
Write a poem about animals. You have to talk about lots of animals and has to be 4 stanzas. Please help. Will reward brainiest answer for the first and best one
Which of the following is a trait of Classical music? a. There's a greater variety of formal principles. b. Vocal and instrumental parts are sharply defined.
what is a sentence with autoestima ? in spanish