johnelle79 johnelle79
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Reuben buys a roast that weighs 5.6 pounds and costs $2.25 a pound. Find the amount he pays.

Respuesta :

saleena19 saleena19
  • 14-01-2020
answer: Reuben pays $12.60 for 5.6lbs of roast.
Answer Link

Otras preguntas

https://brainly.com/question/add?entry=1642&task_content=Tania+was+asked+to+describe+the+relashio+of+electrity+and+magnetism+as+it+relates+to+earth+atmosphe
The best way to avoid sexually transmitted diseases is to: A. Practice abstinence B. Use birth control C. Only have one partner at a time. D. Don’t worry ab
Can someone help me with these 3 questions for area and perimeter ty
Please help me with this question
4. Suppose the length of each side of a cube of ice is 4 centimeters. Find the surface area of the cube. *
50 POIINTS!!! A coin is flipped 20 times. The results are 12 heads and 8 tails. Determine the theoretical probability of getting heads. 60% 40% 20% 50% SOMEONE
CPR is required when a heart attack leads to what? A. lethargy B. an obstructed airway C. cardiac arrest
HOW DID SADDAM HUSSEIN'S ACTIONS THREATEN THE U.S. ECONOMY? IT WOULD SHUT OFF KUWAIT'S OIL TO THE UNITED STATES HUSSEIN'S AGGRESSIVE ACT WAS A THREAT TO SOME O
Hi please help with this
Sara has 3 choices to get to school: walk, ride a bike, or ride the bus. She has the same choices to get home after school. If Sara randomly chooses how she is