james9187 james9187
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
15 apples for $1.75 or 12 apples for $1.56​

Respuesta :

kamayakkcool
kamayakkcool kamayakkcool
  • 14-01-2020

Answer:

15 apples for $1.75

Answer Link

Otras preguntas

how do oil sands affect emissions??
I need an easy concept to write about for an essay. It has to be about a time I was unfairly judged. (Can’t be about race or money)
PLZZZZZZ HELPPP!!!!!!!!!! BRAINLIEST, 17 PTS, THANKS, AND 5 STAR!!!!!!!! PLZZZZ
Subtract. (3x2 + 2x – 9) - (4x2 - 6x +3) Enter your answer, in standard form,
Why was it difficult for Congress to fund its operation?
At least half of your grain servings should be ___________products each day.
What happened after Wu Zhao’s death?
Select the correct answer Which type of figurative language does John Keats use in this excerpt from "Ode to Autumn"? And sometimes like a gleaner thou dost kee
The temperature of an oven went from 280 to 350 what was the percent increase in temperature
The United States government is formed based on which theory of government