arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
2 ( 4a - 12 ) + 3a = 6a + 1
A light plane flew from its home base to an airport 255 miles away. With a head wind, the trip took 1.7 hours. The return trip with a tail wind took 1.5 h
two methods of active transport
2 ( 4a - 12 ) + 3a = 6a + 1
what are three ways water erodes the surface of earth
10u + 7 = 8 ( 2u - 4 ) - 9
two methods of active transport
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?