weeweebaggette
weeweebaggette weeweebaggette
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple?

Respuesta :

michellemuas0608
michellemuas0608 michellemuas0608
  • 15-01-2020
.36 cents. You take $2.88 and divide that by 8
Answer Link
4lovingbff 4lovingbff
  • 15-01-2020

the answer to it will be 0.25 cents per each bag

Answer Link

Otras preguntas

Num teste de resistência de um para-choques, um automóvel de 2300 kg que circula a 15 m/s, embate num obstáculo. Sabendo que a colisão durou 0,54 s, determina a
Given a circle with radius of 18 m, what is the diameter?
The circumference of a circle is 19π in. What is the radius of the circle
can u pls help me with this question asap ​
Translate the following " Three times a number is at least that number plus 1"​
Insulin is a O nucleotide O protein O pigment amino acid​
find the gradients of A and B
correct=brainliest !!!
2 digit multiplication using standard algorithm 54x23​
WILL GIVE CROWN PLS HELP Which of these best completes the diagram above? Texas became a Republic Texas annexed Mexican Territory Texas became the 28th state Te