11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

Nelson mandela speech glory and hope what are some similes, personification allusion, anaphora, pathos,ethos,logical appeals, metaphors,hyperbole,call to action
Which of the following is true of Sundiata?
distributive property to solve 2(4 + 9w)= -4(-4d-5)= 2(3v-8)= 4(-6z+4)= (-5d+1)(-2)= 2(-5-7j)= -3(3-8j)= -8(2+9v)= (-5f+8)4= -(6-4p)=
find the simple interest on $6570 at 9.5%
4(w−6)≤−12 what is the soultion to this
What is the 13th term of the following arithmetic sequence? 5, 9, 13, 17, ... A.52 B.53 C.54 D.55
what is the next step in the process after a substrate enters the active site of an enzyme
Select the three positions that were included in the 1860 Republican platform. popular sovereignty on slavery in new territories slavery was not addressed favor
Choose the sentence that uses the word "cultivate" as is used in the sentence from the novel below "novel is Johnny Tremain" 1. As soon as Johnny began to cult
How and why did relations between Hindus and Muslims change over time?