Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

camillamorningstar
camillamorningstar camillamorningstar
  • 09-01-2022

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Most nuclei contain a _______________ where ribosomes are made and partially assembled. The _______________ is fluid inside the cell membrane that surrounds th
A mixture of alcohol and water is homogeneous while that of oil and water is heterogeneous.explain
find the perimeter and diagonal of a square whose area is equal to the area of a rectangle whose length is 9m and breadth is 4m
How do geographers determine the locations of places?
All life can be classified into three domains:__________,________ and ____________
Find surface area of a rectangle
Question:Round the decimal to the nearest hundredth;then write it as a percentageProblem:0.098=___(rounded)=___(percentage) 0.3309 =___(rounded)=___(percentage)
Lisa had a set of 12 toy cars. Then she gave her sister 3 cars. What fraction of Lisa’s set did Lisa give to her sister?
Solve the system by substitution method X=-4y+4 3x-7y=-7
find the perimeter and diagonal of a square whose area is equal to the area of a rectangle whose length is 9m and breadth is 4m