gramep gramep
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

if 6 carnations cost 3.59 How much would 4 carnations be

Respuesta :

animalcuteness27 animalcuteness27
  • 16-01-2020

Answer:

divide the price by 6.

whatever you get multiply by 4! :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the latent and manifest function of school?
pls help i need a fictin story essay done at 4:00
What is a joyful tone?
What is i^33 simplified?
How do you solve y =- 2x 2?
how low-cost water leads to waste of fresh water in irrigation, industries, and homes?
What does medium used mean?
Select the correct image.Mathew is simulating forces on a simple machine. He runs four tests as shown. Which test illustrates a balanced net force?
Which area of los angeles was stricken by violent riots in august 1965?
How do you write an opposing point of view?