mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

a) Calculate the lengths WY and ZY b) what is the perimeter of quadrilateral WXYZ c) what is the area of quadrilateral WXYZ
If PL=10 and PK=8, find the length KN.
The efficiency of a machine is 60%. Calculate the work done by a student who used this machine to lift a load of 150 kg through a distance of 2.5cm.
Henry has a fenced yard in the shape of a rectangle with a perimeter that measures 226 feet. If the width of the yard measures 25 feet what is the length?
Find p75 (Do not Round)
4. In a survey of 250 people, of the people who responded were teenagers. Forty of the teenagers think it is safe to bicycle with headphones, but 95 of the adul
Select the best and most correct choice. When my father bought me a car, I had gotten so excited. When my father bought me a car, I got so excited.
convert 3/7 to percent
of the line given the following information. Write the The slope is 5, and the line passes through the point (9, -9).
Find the distance between the points (-5, -4) and (7, -4).