muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLS URGENTT Image attached
Method 1 Table of Values Please help, I’ll mark brainlest
Required information [The following information applies to the questions displayed below.] The following financial statement information is from five separate c
Code to be written in Python Correct answer will be awarded Brainliest In this task, we will be finding a possible solution to number puzzles like 'SAVE' + 'MOR
What insights does the Hanukkah scene suggest about the different ways in which people deal with a tense situation? ( The Diary of Anne Frank )
what is domain of life?
13. John needs to figure out the heat change in watts of a circuit with 20 ohms of resistance and that's carrying a current of 5 amps. What's his result? A. 25
Is Pīnyīn used as a romanization for the Mandarin Chinese language?
Complete the code to generate a pseudo-random integer between 1 and 44, including the possibility of both 1 and 44. >>> import secrets >>> sec
what is the gcf of 81 and 72