lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

Which event occurred directly after the Boston Tea Party? the Stamp Act the Intolerable Acts the Boston Massacre the Battle of Lexington
a local library shows movies on Thursday evening.the library administrator has chosen the next 6 movies he will show , but he has not decided in which order to
10 points! i am fairly sure the answer is one of the bottom two. please help me! is it what would be C? thanks! :)
the sum of a positive number and its square is 20. find the number.
What multiples to 18 and adds up to -9?
What was the significance of Pearl Harbor?
Benjamin completes 1/4 lap of a cycling track in 1/2 hour. What is Benjamin's cycling rate per hour?
in an experiment,the factor that we measure is called the ____?
what are the three branches of the united states government that were established by the U.S. Constitution. After identifying each branch explain who makes up t
How does a primary source help you make an argument?