antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

each meal is 5.47 21.88 divided by 4 is 5.47

Step-by-step explanation:

Answer Link
ldbc2025
ldbc2025 ldbc2025
  • 12-02-2020

Answer:

$5.47 per meal

Answer Link

Otras preguntas

A 6-pack of undershirts costs $13.98. This is $3.96 less than the cost of buying 6 individual shirts. If each undershirt costs the same amount, how much does ea
The court that usually hears federal cases first is the District Court True False
Please help ASAP.1. If m∠2=82° and m∠6=82°, what is the measure of angle 7?a. 82 degrees.b. 90 degreesc. 98 degreesd. Not enough information.2. m∠1=(2x+28) and
A scale is 10% off on measurements. The actual mass of a bracelet is 30g. What 2 masses might the scale show?
what is between the cornea and iris
Hi , Please help me answer this question real quick!!!
Kenesha wants to buy k tomato plants, and Mario wants to buy m tomato plants. The cost of each plant is $6. Kenesha will use a coupon that will give them $15 o
How do structures in living things compare to structures in non living things
Gina has 30 cups of orange juice. She uses 1/3 of the juice to make punch. She then uses the remaining juice to pour single servings that are 1/4 cup each. How
A pineapple is 7 times as heavy as an orange. The pineapple also weighs 870 grams more than the orange. What is the total weight in grams for the pineapple and