stephenajones7096 stephenajones7096
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Jack bought one case of water and four cases of soda from the grocery store and paid $32.95. He went back that day and bought three more cases of water and two more cases of soda and paid $26.35. How much is a case of water ?

Respuesta :

canayshasmith14
canayshasmith14 canayshasmith14
  • 12-02-2020

Answer:

60

Step-by-step explanation:

sorry

Answer Link

Otras preguntas

what is 8(n-4)-4n =8-n equal to
Which term means the level of effort required to complete an activity
what is the capital of Mississippi
Talia uses 10 strawberries and 4 oranges to make 8 servings of fruit salad. Drag oranges and strawberries into the box to show how many Talia needs to make 12 s
Which statement about science is true? Choose one answer. a. It assumes that the natural world works according to rules that do not change unpredictably. b.
Carla is building a table out of boards that are 4.25 inches wide.She wants the table to be at least 36 inches wide.what is the least number of boards she can u
A problem that free African Americans faced in the North was
Describe how to approximate the value of an irrational number
A fraction can be changed to a decimal by dividing the
454.12kg ;3 significant digits