myarivadeneyra myarivadeneyra
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Emily can buy daffodil bulbs in packages of 3 for $7.38 or in packages of 2 for $5.46. How much money does she save by buying 18 bulbs at the better price?

Respuesta :

adie2004 adie2004
  • 13-02-2020

she would save 1.14$ by buying 18 bulbs at the better price

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HURRY IT'S URGENT!! The length of a rectangle is 4 inches longer than its width. The area of the rectangle is 12 square inches. What are the length and wid
what function does the executive branch do
Is solar energy an ecosystem service? why or why not
A which layer of the Earth will Jaron's tunneling machine experience the greatest heat and pressure?
Sarah claims to value honesty but has been caught lying. Which of the following describes this situation?
Add. 4 7/12+2 3/4+7 5/12 A.13 3/4 B.14 1/4 C.14 3/4 D.15 1/4 Add. 4/5+3 1/10 Enter the sum in the box as a mixed number in simplest form.
За^n(а^n + a^n-1) what is it??
gcf of 80, 16 and 96
nalia worked 3.5 hours more than lisa together they worked a total of 18 hours lisa worked h hours
A farmer sells an average of 15 3/5 bushels of corn each day. What integer represents the change in bushels of corn in his inventory after 6 days.