viceprez619 viceprez619
  • 15-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 liters of motor oil cost 3.88 dollars, what is the price for one liter

Respuesta :

tael34nn tael34nn
  • 15-02-2020

Answer:

.97 cents

Step-by-step explanation:

3.88 divided by 4 = .97

Answer Link
barispe15
barispe15 barispe15
  • 15-02-2020

Answer:

97¢

Step-by-step explanation:

If 4 liters cost $3.88, then divide 4 into 3.88

Ver imagen barispe15
Answer Link

Otras preguntas

please help on these two​
A 19-g piece of metal absorbs 186.75 joules of heat energy, and its temperature changes from 35°C to 175°C. Calculate the specifi heat capacity of the metal
Is the following farewell formal or informal? “Hasta mañana, Srta. Lopez."
Please help me ASAP!! I appreciate it.
what are some causes and impacts of the industrial revolution
Which woman will only be able to conceive using in vitro fertilization? Karen, whose fallopian tubes are permanently blocked (or missing) Rai, who is having tro
What is the domain and range? Is the relation a function? Explain why or why not.{(8.4, 3.8), (6.5, -2.6), (-3, 6)}​
The surface area of a right rectangular prism is 68 2/3 inches squared. The dimensions of its base are 3 inches and 7 inches. What is the height of the prism?
According to Reuters, a survey undertaken by the National Center for Health Statistics revealed that about 25% of U.S. households have only a cell phone (no lan
The accounting records of Eastlake Industries provided the data below. Net income $308,000 Depreciation expense