Elizabethgomez1219 Elizabethgomez1219
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

a 12 pack of juice cost 6.00. how much does one juice pouch cost

Respuesta :

briancarroll1 briancarroll1
  • 11-03-2020

Answer:

2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
21SandersC 21SandersC
  • 11-03-2020

Answer:

One juice pack costs 2 dollars

Step-by-step explanation:

If it all = 6 then divide the 12 in the pack by 6 to get the answer 2.

SIMPLE.

Answer Link

Otras preguntas

How did Humphrey win the nomination and could a candidate win in a similar way today?
Would like some help please
B. Members of the highway patrol are more interested in _____ as you drive. 1.Your average speed 2.Your instantaneous speed
You pick out 2 video games for $12.99 each, 3 games for $9.49 each, and a game for $15.97. At the register you can find out that, when you buy 5 video games, y
For which of acute angle are the sine of the angle and cosine of the angle equal
What is the most appropriate way to describe the people of italy who share common symbols, language, values, and norms?
......... -4x + 3 =7
twenty points!!!!! 3.2x10exp2-8.7x10exp6. answer in scientific notation
What two things did netherland and pennsylvania have in common?
Measure of angle abc