s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

There are 14 crayons and 30 markers in a box. what are the ratios of markers ton crayons? ( simplest form)
Which statement best describes the composition and function of proteins in organisms? A) long chains of hydrocarbons used for digestion and respiration B) su
Which of the following was not a factor that got the public interested in NASA? A. real people B. scientific reports C. adventure D. competition
Can someone help me with this question please.
What is the function of the organelles that are labeled F? A) to temporarily store water waste products food and other cellular material B) to produce proteins
Simplify (x − 1)(x2 + 5x + 2). x3 + 6x2 + 7x − 2 x3 + 4x2 − 3x − 2 x3 − x2 + 2x − 2 x3 + 5x2 − 6x − 2
Three multiplied by the sum of 4 and a number is the same as 18 more than the number. Find the number. If n is "the number," which equation could be used to sol
What is the relationship between physical condition and pulse rate after exercise?
How did the political systems in africa change as a result of european colonialism?
How did imperialism affect the growth and development of african nations?