badlandz490 badlandz490
  • 11-03-2020
  • English
contestada

Menchies yogurts cost .49 cents an ounce each have 4 ounces how much would that be for 600 people

Respuesta :

omarelgueroguapo2
omarelgueroguapo2 omarelgueroguapo2
  • 11-03-2020

Answer:

1176 Ounces

Explanation:

So .49*4=1.96

And 1.96*600=1176 Ounces

So the answer would be 1176 Ounces

Answer Link

Otras preguntas

no function tan age 1 14. Find the value of f(-4) for the function f(x) = 5 A3 B. 4 C. 5 D. 7
The admissions director from Big City University found that (107.8, 116.2) is a 95% confidence interval for the mean IQ score of all freshmen. Comment on whethe
Is (-4, 2) a solution of 4x + 5y <-7?
Using Properties of logarithms In Exercise,Use the properties of logarithms and a fact that In 2≈ 0.6931 and In 3 ≈1.0986 to approximate the logarithm.Then use
what is the following product? assume x > 0 4x sqrt 5x^2 + 2x^2 sqrt 6) ^2
In a service industry such as a package carrier, the ____ of the conversion process is usually small or none at all.
If an annuity is purchased in December and monthly benefits begin in January of the following year, what type of annuity is it? a. Variable Retirement Annuityb.
Tribe from Central Asia that converted to Islam in the 11th century and seize Anatolia from the Byzantine Empire
A barcode scanner emits a red light with frequency of 4.62x1014 s –1 . What is the wavelength of this light in nm?
3. Based on your knowledge of Global History, identify two reasons why the Roman Empire declined,