sooma16
sooma16 sooma16
  • 12-03-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week.How much do 6 weeks of lessons cost

Respuesta :

et781401
et781401 et781401
  • 12-03-2020

Answer:

6 times 20 = $120

Step-by-step explanation:

Answer Link
acarroll2020
acarroll2020 acarroll2020
  • 12-03-2020

Answer: $120

Step-by-step explanation:

20 x 6 = 120

Answer Link

Otras preguntas

Answer the question below
Identify the problem in this sentence: Kelly and Simone wanted to go dancing, but she ended up falling asleep. A. Awkward modifier B. Dangling participle C. Amb
easy points ^^ alice, mio, and grace had a sum of money which they shared in the ratio or 5:4:3 grace gave alice £10 and the money was now in the ratio 4:3:2. t
What refers to as a planned project that aims to achieve specific goal in a certain period of time?
PLEASE HELP!! i rlly dont understand
Atoms of which pair of elements will form ionic bonds in a compound?
Activity dad H actions in progress complete each of the following sentences by choosing a logical verb in writing the appropriate form of estar + present parti
pls answer, you’ll get a lot of points pls guys please i need to know the answers pls
Se debieron seguir los consejos de los médicos para evitar la transmisión de enfermedades que _[blank]_ contagiosas. ¿Qué opción completa correctamente la cláus
When people are attracted to an area it becomes densely populated. Factors that influence this are: a. Temperate climate b. Fertile land c. Fresh Water d. All o