itzvictoriar itzvictoriar
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-packed of erasers costs $3.68. What is the cost per eraser?

Respuesta :

4804174623
4804174623 4804174623
  • 13-04-2020

Answer:

0.46 cents

Step-by-step explanation:

3.68 divided by 8 = 0.46

Hope this helps!

:)

Answer Link
emma212172 emma212172
  • 13-04-2020
the answer is 0.46 per eraser
Answer Link

Otras preguntas

when writing a set of hypostheses for a situation, which of the following is true the null hypothesis is a claim the researcher is trying to disprove the null
Which statement is true about blood alcohol concentration? Blood alcohol concentration is affected by factors such as body size and gender. Drinking coffee and
Mr. Thompson has an annual income of $24,000 he budgets 19% for housing and 21.5% for food how much does he plan to spend on both food and housing?
How did the gold rush affect the First Nations people.
can you answer this
what is the answer to 6 as a fraction of 15 {fraction}
what elements make mafic rocks dense?
Which pronoun correctly completes this question? Nosotros queremos comer. ¿ ______ das la comida? Les Me Te Nos
Why are trains much more efficient than trucks for transporting items?
Why did a decrease in bone mass lead to increased calcium levels in the blood?