donp06
donp06 donp06
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 14 ounce can of tomatoes costs $2.80. How much money per ounce do the cans cost?
$ per ounce

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-04-2020

Answer:

0.20$

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide 14 by 2.80

14.0/2.80=0.20

Answer Link

Otras preguntas

Both Ida B Wells and Marcus Garvey supported the position that
The king of the Roman gods and goddesses was A) Neptune B) Apollo C) Jupiter D) Romulus
Identify the vertex y=2x^2-4x-2
ASAP!!! Helppp How many Vocabulary words do you need to rescue in unit five A.five B.10 C.six D.eight
Apply the distributive property to factor out the greatest common factor.8x−20=
what number must you add to complete the square and then factoring x^2+4x=7
how do you find the diameter of a circle if you know the radius?​
Which pan is unusual figure who is nonetheless attractive to others please help
what was the most important gain for africian americans in the south after the war
The primary purpose of the résumé is to _____. a. obtain interviews b. practice stating your skills c. get a job d. provide your network with information