SheSooSmovee
SheSooSmovee SheSooSmovee
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

Respuesta :

cmbyn
cmbyn cmbyn
  • 16-04-2020

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

Answer Link

Otras preguntas

HURRY BEING TIMED! Read "Hope" by Emily Dickinson. The speaker in the poem compares hope to a bird that comforts her without asking for things. warns her when
A pure copper cube has an edge length of 2.02 cm .How many copper atoms does it contain? (volume of a cube = (edge length)3; density of copper = 8.96 g/cm3)N =_
How do I solve question 13 and 14?
Find the solution set: 9x^2+4x-5=0 (9x is sqaured [^2]) Separate the two values with a comma
Which expression is equivalent to 22c+33d
A plane takes 8 hours less to travel 960km than a car. If a plane travels 3 times as fast as the car, what is the speed of the plane and the car
25% of 72 is what number
Write,how has tractor helped in the modernization of agriculture?plz write long answer in simple sentence.​
i have 5 1/2 of fabric and i have 33 students which each need bandannas how material do i need to make each students a bandanna
Genetics can influence the amount of body fat an individual possesses. true or flase