lebronjames8980 lebronjames8980
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

It cost me $31.50 to fill my 15-gallon gas tank. What was the price of gas per gallon?​

Respuesta :

angiexiaoyan12
angiexiaoyan12 angiexiaoyan12
  • 11-05-2020
31.50/ 15 = 2.10 per gallon
Answer Link
chris0576
chris0576 chris0576
  • 11-05-2020
$2.10

31.5 / 15 = 2.1
Answer Link

Otras preguntas

Please solve for "a" f(d)=ad^2+b100+10
allie's plant has a height of 6 meter.rajon's plant grows 3/10 meter higher.how high does rajon's plant grow?
cakes baked each month ..Aug 430.. sept 320.. Oct 440.. Nov 560.. Dec 620 what is the mean number of cakes in a month
Write .666 as a fraction
The distance between one point on a compression and the corresponding point on the next compression in a sound wave is called a? I had trouble with this quest
I am doing Algebra for homework what is: bxbxbxb
Complete these statements, choosing from the following list of possible answers. artificial foods solar energy Watt inclined plane Galileo Faraday fossil fuels
what is the density of an object that has a mass of 5kg and a volume of 50cm(3)
What is divided by 9 that equals 72?
which tribes used only one route to get to Indian Territory ?