tyryyt2
tyryyt2 tyryyt2
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST! If 8 pounds of meat costs $24.36. How much will 14 pounds of meat cost?

Respuesta :

marcosanchez07 marcosanchez07
  • 11-05-2020

Answer:

47.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
MicroDino2007
MicroDino2007 MicroDino2007
  • 11-05-2020

Answer:

42.63

Step-by-step explanation:

24.36 divided by 8 = 3.045

3.045 x 14 = 42.63

Answer Link

Otras preguntas

During the reformation, why did Spain, france, and England either stayed catholic or became Protestants?
Expand and simplify these expressions you must show working out: A. 2x+3(x+5)= B. 7u-3(2u-3)=
Is mercutio a good influence on Romeo
What should be considered when trying to discover the theme of a piece of literature? A. the main character’s growth, behavior, and motivations B. the values il
How can cloning be used to help endangered species?
Simplify 3/5x+19-3/20x-7
The exterior of a refrigerator is shaped like a rectangular prism, and measures 2 2/3ft wide and 5 1/2 feet high by 2 1/2 feet deep. What amount of space does t
Giving examples, explain how strong acids and weak acids differ ?
In which sentence is the fraction written correctly? A. I owe one third of the restaurant bill. B. Dylan ran two-thirds of a mile. C. He sold one-half of the ra
Comprehension The questions below refer to the selections “A Sound of Thunder” and “from Jurrasic Park.” Eckels travels with Time Safari because he wants to — C