emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada


Angelica bought 10 pears for $12.90.
What is the cost of one peal?

Respuesta :

demischmim
demischmim demischmim
  • 11-05-2020

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link
gonzalu gonzalu
  • 11-05-2020

Answer:

1.29 per pear

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 13-mile relay race is equally split up between 5 friends. Which expression shows the distance each friend will run
40 POINTS TO THE FIRST ANSWER + BRAINLIEST!!! Setting up tidal power plants could be the solution to scarcity of electric power faced by many inland communiti
Changes in behavior and cognitive processes over time are studied by ________. a. behavioral geneticists b. evolutionary psychologists c. historical psychologis
What was Booker T Washington appointed to run in 1891?
which divisions of french society were represented in the national assembly A the royalty, the nobles and the clergy B the nobles the middle class and the poor
what does the entire incident reveal about covey's character
The triangles are similar. The area of the larger triangle 603cm2. what is the area of the smaller triangle? small triangle: 18cm large triangle: 54cm A. 10.5cm
what are stem cells? Where do stem cells come from? Why are they important?
Why was british india divided into india and pakistan?
What does the poet tell us about Grendel's origins?