iAspxts
iAspxts iAspxts
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Need answer ASAP will be marked Brainlyest

Need answer ASAP will be marked Brainlyest class=

Respuesta :

naya720 naya720
  • 11-05-2020

Answer:

t=5.25x

Step-by-step explanation:

if t is the total amount of money and each carton is $5.25, multiplying the number of cartons sold, x, by the amount will give you the total.

Answer Link

Otras preguntas

Find the length of BC. A) 8 B) 12 C) 16 D) 18
In virginia and some other parts of the world, water has carved vast caverns out of underground limestone deposits. water, however, must contain dissolved carbo
I need an help on how to write an ending paragraph
What is the derivative of 3x^3 + 2
2 tons of dirt cost $200.00. What is the price per pound
in an isosceles triangle, the altitude and median are
What does the phrase " I run before my horse" mean?
Someone please help me
Hi everyone can someone please help with this problem?
Select all that apply. which of the following are important steps for the decision making process? determine the consequences of your decision. consider your de