abdiramla10 abdiramla10
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

if i pay 1.59 for 12 taco shells? whats the answer please?

Respuesta :

Wbrooks6
Wbrooks6 Wbrooks6
  • 11-05-2020

Answer:

It is $1.59 for 12. Also $.1325 for 1 shell

Step-by-step explanation:

Answer Link
kasealy33 kasealy33
  • 11-05-2020

Answer:

19.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

suppose that (x,3/5) is a point in quadrant 2 lying on the unit circle. find x. write the exact value, not a decimal approximation.
If n(X)=200,x)=300 and n(XUY)=400 then Find the value of n(XnY) step by step plz no scam or links
Explain the anatomy and physiology of brain contusion
In early European history, this scholar is considered the originator of rhetoric: the ability of speaking, writing and talking persuasively. In ancient times, t
how to pass an English exam​
A wooden pallet carrying 540kg rests on a wooden floor. (a) a forklift driver decides to push it without lifting it.what force must be applied to just get the p
the slope of _____ lines to 0.
Help! For the proof shown provide the reason for part d
Assume a sales price per unit of $10, variable cost per unit $6, and total fixed costs of $184800. What is the breakeven point in units
Plz do.this for 20 points​