Marvinayormie Marvinayormie
  • 12-05-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pounds of grapes is $24.36. What is the cost of one pound?

Respuesta :

chadance chadance
  • 12-05-2020

Answer:$6.09

Step-by-step explanation:

$24.36 divided by 4

Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-05-2020

Answer:

$6.09

Step-by-step explanation:

$24.36 / 4 = $6.09

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEASE ECPLAIN WHY
Write as a percent 5/5
Long answer questions:1. What is inclusiveness? What programmes and policies do you think areneeded to make the state inclusive? Write in points.​
Someone help me pliisss
What is the domain of this function? (16, 1) (1, 5) (–13, –12) (18, 12)
1. You drop a rock off the top of a building. It takes 6,0 s. hit the ground. How tall is the building?
First person to answer gets brainliest Find the domain and range of the following absolute value functions f(x)= |-2x|+7
How did Chinese goods spread to Europe
23. What ended up happening to the proposed and passed new Civil Rights bill?
3x + 2(4x - 4) = 3 HELPPPPPPPP!!!!!!!