gabriellem96
gabriellem96 gabriellem96
  • 12-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jon earn $134 in 8 hour. What is the unit rate of pay?

Respuesta :

sofialee123
sofialee123 sofialee123
  • 12-05-2020
The answer would be 16.75 because you decide 134 by 8 to see how much you get payed hourly
Answer Link
dblue26
dblue26 dblue26
  • 12-05-2020

Answer:

16.75

Step-by-step explanation:

Jon has$ 134

works :8 hours

you divide :134 from 8

Answer Link

Otras preguntas

how are continents and tectonic pates related
On a map what do black dots usually represent?
3n-5=-8(6+5n) SOLVE
How do u add 10 to 2 digits numbers
How do parents pass their traits down to their offspring?
Put these in order from least to greatest 6.4 kg 640 g 600,000 mg
what is the function of flagella??
list two ways that American Indians and European colonists were allies
solving fraction equations:  Write the solution in simplest form 6 1/4 = z + 1 5/8
If you have 12 circles an you shade in3/4 of them, how many circles do you shade?