malieadouglas60 malieadouglas60
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Block cheese (Hint: 16 ounces = 1 pound) $3.99 per pound = $______ per ounce Question options: a) 2.00 b) 0.25 c) 0.50

Respuesta :

oogaboogey
oogaboogey oogaboogey
  • 06-12-2020

Answer:

B) 0.25 per ounce

Step-by-step explanation:

i hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Is wheat crop renewable and nonrenewable
magnesium chloride formula
Unlike other areas of the Central American regions, Honduras has an extraordinarily high distribution of income as well as high employment rates. Its people are
name two causes of genetic variation, and explain how they apply to the process of natural selection.
Describe, in detail, how to make 5.5 liters of a 2.5 molar HCl solution from a 10.5 molar HCl stock solution.
When your taxes have increased, you may be able to legally save money by _________. a. hiding your income in offshore accounts b. failing to file your tax ret
what's the area of a rectangle measuring 13 in. x 12 in.
what technology is involved with ultrasound technologist?
Help!! What equation is depicted below?
25.5 is what percent of 85