BLXEBERRIE
BLXEBERRIE BLXEBERRIE
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 3.5 pounds of hamburger be if each pound cost $2.99?

Respuesta :

1rphy 1rphy
  • 14-05-2020

Answer:

10.47

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-05-2020

Answer:

about 1.17

Step-by-step explanation:

i may be wrong so sorry

Answer Link

Otras preguntas

The map is going to be painted at the entrance of the campsite. It will be enlarged by a scale factor of 4. How many square inches will the map cover?
How do I find angle E? I have an idea what it is but I'm worried I'll be wrong my grade average already dropped like 10% so I can't risk it.​
What is the value of each expression in the simplest form? -11/15 + (-2/15)
1. If an automobile speeds up, it means that …. a) the distance it travels every second is the same. b) the distance it travels in each second is more and more
Every year the president gives a speech to Congress, as a mandated by the US Constitution known as
who killed rose in my sister lives in the mantel piece
Amy can only fit a dozen sticky buns on a tray. If she bakes 114 buns, how many complete trays will she have? I need hel with this please
How is korean music described?​
How does a catalyst work? A. by decreasing the temperature of a chemical reaction B.by decreasing the pressure of a chemical reaction C.by increasing the concen
HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST!!! A certain type of cereal costs $3.79 for 19.5 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, i