ari10107 ari10107
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada


Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All
together, the balls cost $35.99. About how
much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

emmalzorn emmalzorn
  • 14-05-2020

Answer:

$2.31

Step-by-step explanation:

$35.99/15.6=$2.31

Answer Link

Otras preguntas

A recipe needs 3/4 teaspoon black pepper and 1/4 teaspoon red pepper. How much more black pepper does therecipe need?​
Which sentence should NOT be included in an objective summary of this speech? (1) In the speech, “Life isn’t Fair- Deal With It,” by Mike Myatt, he discusses th
An object of mass 5kg moving with a velocity of 6m/s collides with another object of mass 3kg moving with a velocity of 4 m/s. After collision both bodies stuck
PLEASE HELP What parts of 'president Cleveland where are you' are fiction?
what would happen if the sun stops shinning?​
The music of this period makes a strong shift to a focus on instruments. Even the vocal genres have very important instrumental parts. How does this shift impac
The given polygons are similar. Find the value of x.
What is X brainliest
helpp i forgot how to do this
What should be done to protect the rituals of our community​