ariannaleija
ariannaleija
14-05-2020
Mathematics
contestada
i need these two questions
Respuesta :
alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow
14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15
6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
A point with positive coordinates is chosen at random such that 0 < x < 10, 0 < y < 6. What is the probability that the x coordinate is greater than
A diprotic acid (h2a) has pka of 4.85 pka1 and 9.7 pka2.Which of the equalitities is true when the ph is 4.85
Suppose u = (-3, 2) and v = (-2, 10) are two vectors that form the sides of a parallelogram. Then the lengths of the two diagonals of the parallelogram are_____
Mrs. klums class is going to the zoo. The students made maps showing each location they want to visit at the zoo. Mrs. Klum had them plot the following: monkeys
why do we need to empty the recycle bin
x² + 1½ x + ——— = 2 + —-
An object with a weight of 9.8 N stretches a spring 0.6125 m. Considering the gravitational acceleration as g = 9.8 m/s²:Determine the amplitude (A) and period
Why is the z statistic for two proportions using the pooled proportion and the critical value uses each proportion
The United States says it does not support the Israel-Iraq war, but it sends aircraft carriers into the Persian Gulf. What is its purpose?
How much gain or loss (on a per-asset basis) does brooks realize on the transfer of each asset to the corporation?