littlenouri3078
littlenouri3078 littlenouri3078
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

pick one of these answers!!

pick one of these answers class=

Respuesta :

shahd997
shahd997 shahd997
  • 15-05-2020
The answer is A . The first one
Answer Link
deh0688
deh0688 deh0688
  • 15-05-2020
A is the right answer when solving add the two equations together.
plz mark brainliest
Answer Link

Otras preguntas

uma paid $42 for 6 pillows. what is the unit price? how much would 9 pillows cost
What kind of pronoun in bold letters? (we got out paychecks on Friday, and I always need (MINE)
i really don’t understand what it is asking me .
What conversion factor is present in almost all stoichiometry calculations?
This pic is what I need help with in math
Who was the sculptor of the statue of liberty
Many inventions have enabled us to use digital cameras. The biggest difference between traditional and digital cameras is that digital cameras do not use
write a polynomial function of least degree with integral coefficients that has the given zeros.​
What are the shortcomings of a humanitarian democracy
Let c = 10. Drag the expression into the box that makes the comparison true.