rosealow
rosealow rosealow
  • 11-06-2020
  • Mathematics
contestada

Sander bought 5 bags of nuts. Each bag costs $5.69.

How much did Sander spend for the nuts?

Enter your answer in the box.

Respuesta :

OWOneedsHelp
OWOneedsHelp OWOneedsHelp
  • 11-06-2020

Answer:

28.45.

Step-by-step explanation:

5 x 5.69

Answer Link

Otras preguntas

A cube with sides 5 inches, and a pyramid with base edges 5 inches. What is the height, so that the volume of the cube and the pyramid are equal?
A 2-cup bottle of hair gel costs $23.20. What is the price per fluid ounce? $_______
What are the roots of the equation x^2-10x+74=0x 2−10x+74=0 in simplest a+bia+bi form?
lol i need an answer and pls explan it to me
Let f(x) = -5x-1 and g(x)=x2 + 5. = X Find (f o g)(-2).
Where do I find my work I did with a tutor?
what is made fun of in the play in she stoops to conquer
What is 48(2)+1= Please answer
A 3m ladder stands on horizontal ground and reaches 2.8 m up a vertical wall. How far is the foot of the ladder from the base of the wall?
Suppose a charity received a donation of $24.6 million. If this represents 49% of the charity's donated funds, what is the total amount of its donated funds? Ro