BigGirlsTheBest
BigGirlsTheBest BigGirlsTheBest
  • 14-07-2020
  • SAT
contestada

Need Assistance With This

*Please Show Work*​

Need Assistance With ThisPlease Show Work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-07-2020

Answer:

Ans: 135 $.

Explanation:

Admission price for one student =5

Price for 27 students = 5 x 27

Price for 27 students = 135 $

Answer Link

Otras preguntas

who discovered america.
The store sold juice for 40 cents per can or 6 cans for 1.98$. How much can be saved per can by buying 6 cans at the 6 can price
Do Vikings wear horned helmets?
calculate: 0.647^2−0.179·0.647−0.368·0.647
Is the moon round and white also is it trumps forhead
Can someone please answer this question please answer it correctly please show work
A chocolate factory produces mints that weigh 10 grams apiece. The standard deviation of the weight of a box of 10 mints is 3 grams. You buy a box of mints that
what makes law unconstitutional?
Please help. I’ll mark you as brainliest if correct!!! The sentence that expresses the main idea is 1 2 3 4 5 6 7
Carol jogged 1¾ miles on 5 days last week.She jogged 2¼ miles on 4 days this week.was her total distance greater last week or this week?how much greater? explai