sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Carrie is bulk candy for high school fundraiser. She buys 1,000 candy bars for $350.00. What is the unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

The answer is 0.35

Step-by-step explanation:

350/1000

Hope this helps!

(づ ̄3 ̄)づ╭❤~

Answer Link

Otras preguntas

when was Abraham Lincoln was born
which of the following is not a helping verb?A. beB. mustC. wouldD. can
Using numbers 1 3 5 7 9 11 13 17 19 in 5 steps sum should be 30.We can repeat numbers.
when was Abraham Lincoln was born
What digit is in the ten thousandths place of the number 43,310.60975?
Why did the east German party cease to exist by the end of 1989?
why food coming from stomach is to be made alkaline?
How do you factor this 8x^2+2x-21=0
What is the maximum number of turning points the function f(x)=7x^5+6x^3-4x^2+1 , can have
5/18 is what percentage of 25/72